Aktualności

Czy Wellisair jest skuteczny w szkołach, przedszkolach i placówkach opieki nad dziećmi?

Wellisair_FB_Baner6_Szkola

Czy Wellisair jest skuteczny w szkołach, przedszkolach i placówkach opieki nad dziećmi?

Skuteczność dekontaminatora Wellisair na różnego rodzaju patogeny, została przetestowana i uzasadniona w badaniach naukowych na Uniwersytecie w Barcelonie, Laboratoriach Zgodności w Korei, Narodowym Uniwersytecie w Kangwon, czy Politechnice Katalońskiej.

W zależności od pobierania próbek (z powietrza lub powierzchni), warunków wilgotności, czasu ekspozycji na rodniki hydroksylowe i właściwości każdego drobnoustroju, raporty wykazują stopień redukcji wynoszący od 99,9 do 37%; Wyniki pokazują, że Wellisair jest skuteczny w dezynfekcji i oczyszczaniu przestrzeni edukacyjnych, chroniąc dzieci i kadrę pedagogiczną.

Urządzenie Wellisair wykorzystuje rodniki hydroksylowe do inaktywacji 99,9% mikroorganizmów, eliminacji zapachów i redukcji lotnych związków organicznych (LZO) i cząstek stałych zawieszonych. Choć udowodniono już, że technologia oparta na zaawansowanych procesach utleniania (AOP) jest bezpieczna i skuteczna w eliminowaniu wirusów i bakterii, konieczne jest przeanalizowanie, które patogeny są najbardziej rozpowszechnione w ośrodkach edukacyjnych, aby określić skuteczność Wellisair w tych przestrzeniach.

Częste choroby wśród dzieci

Najczęstsze choroby zakaźne wśród chłopców i dziewcząt w wieku szkolnym, dotyczą głównie górnych dróg oddechowych lub przewodu pokarmowego. Wśród patogenów atakujących drogi oddechowe znajdujemy wirusy wywołujące przeziębienie, grypę, ból gardła, krztusiec oraz bakterie wywołujące zapalenie opon mózgowych. Wirusy i bakterie przeziębienia i grypy wywołujące zapalenie opon mózgowych, mogą również prowadzić do infekcji ucha.

Przenoszone przez drogi oddechowe za pomocą kropli i mikrokropelek, uwalniane są podczas mówienia, oddychania, kaszlu itp., są więc podatne na atak rodników hydroksylowych gdy znajdują się w powietrzu.

W szkołach, do najczęściej występujących mikroorganizmów wywołujących zapalenie żołądka i jelit są wirusy, bakterie i pasożyty. Choroby przewodu pokarmowego przenoszone są głównie drogą jelitową. Podobnie jak w przypadku dróg oddechowych, mogą pozostawać przez pewien czas na powierzchniach lub przedmiotach.

Wreszcie, musimy również podkreślić znaczenie mikroorganizmów, które powodują choroby, takie jak liszajec, choroby dłoni, stóp i jamy ustnej i inne wysoce zaraźliwe wirusy, w wyniku bezpośredniego kontaktu z płynami na powierzchniach i skórze.

Przenoszenie patogenów z rąk do narządów i odwrotnie zostało udowodnione w licznych badaniach. W klasie przedmioty typu klawiatury, krany, przybory szkolne, podajniki ręczników i biurka – działają jak zarodniki, w których występuje zwiększona ilość wirusów i bakterii.

W zależności od budowy zewnętrznej każdego organizmu i wilgotności środowiska lub narażenia na rodniki hydroksylowe, czas ich przebywania na powierzchni jest różny. Chociaż wirusy bezotoczkowe są zwykle bardziej odporne niż wirusy z otoczką, czasami jest odwrotnie.

Wellisair WADU-02 jest skutecznym rozwiązaniem, które znacząco zmniejsza zagrożenie mikrobiologiczne, wynikające z przebywania w ośrodkach szkolnych, przedszkolnych, czy placówkach opiekuńczych.