Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Znajdź często zadawane pytania dotyczące aktywnych dekontaminatorów powietrza Wellisair.

Jak działa Wellisair?

Promienie ultrafioletowe słońca łączą się z wilgocią w powietrzu, tworząc atmosferyczne hydroksyle, które oczyszczają i chronią ziemskie środowisko. (OH) Rodniki hydroksylowe powstają w przyrodzie i znajdują się w ozonie. Wellisair wytwarza te same cząsteczki OH, które niszczą zanieczyszczenia powierzchniowe i powietrzne, w tym wirusy. OH + H = H2O. Rodniki Wellisair OH kradną cząsteczki wodoru z wirusów i bakterii, po czym łączą je z tlenem, tworząc maleńkie cząsteczki wody. Cały proces jest w pełni bezpieczny dla Twojego otoczenia, co poparte jest badaniami naukowymi. Więcej informacji znajdziesz w zakładce „Technologia”.

Jaki jest rozmiar urządzenia Wellisair?

(Sz) 220 mm x (G) 150 mm x (W) 370 mm
Dokładne wymiary, poparte rysunkiem technicznym dostępne są bezpośrednio w karcie produktu, w zakładce „Wymiary”.
Wellisair został zaprojektowany do podwieszenia na ścianie (opcjonalnie dostępny uchwyt zabezpieczający przed kradzieżą) lub postawienia (dedykowana podstawka).

Jaka jest waga urządzenia?

Jednostka Wellisair WADU-02 waży 1,9 Kg – łącznie z wkładem.

Czy urządzenie można zamontować na ścianie?

Tak, jest dostarczany z zestawem do montażu na ścianie oraz podstawką Wellis Air.

Jaką powierzchnie użytkową pokrywa Wellisair?

Maksymalnie 50 – 60 m² lub 150 m³, w zależności od warunków przepływu powietrza, układu pomieszczenia i zabudowy.

Czy to urządzenie czyści powierzchnie?

Tak, Wellisair oczyszcza wszystkie powierzchnie – w tym drewno, metal, plastik i włókno.

Jaka jest skuteczność oczyszczania?

Wellisair eliminuje 99,9% zanieczyszczeń powierzchniowych i przenoszonych w powietrzu. Zapraszamy do działu „Technologia’ po więcej szczegółowych informacji.
Oczyszczanie oraz dezynfekcja poparte jest badaniami, które odnaleźć można w dziale „Certyfikaty

Jaka jest gwarancja?

Wellisair objęty jest 24 miesięczną gwarancją użytkową.

Jak często muszę wymieniać filtr lub lampę UV?

Wellisair nie używa filtrów ani lamp. Wkłady będą wymagały wymiany mniej więcej co 3 miesiące, przy użytkowaniu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Brak jakichkolwiek zanieczyszczonych filtrów do obsługi lub wymiany, to niewątpliwie jedna z zalet Wellisair.

Czy Wellisair jest przyjazny dla środowiska?

Tak, substancja oczyszczająca OH (rodniki hydroksylowe) jest naturalnie wytwarzana w ozonie. Nieszkodliwie znika wraz z innymi zanieczyszczeniami powietrza. Urządzenie spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa emisji.

Skąd mam wiedzieć, że pomieszczenie jest oczyszczone?

Wellisair posiada trójstopniowy wskaźnik świetlny. CZERWONY (w pomieszczeniu są zanieczyszczenia) ŻÓŁTY (pomieszczenie jest bezpieczne, ale urządzenie nadal dezynfekuje) NIEBIESKI (pomieszczenie jest czyste).

Czy jest to sprawdzona technologia?

Technologia oparta na zaawansowanych procesach utleniania została opracowana ponad 3 lata temu do zastosowań w placówkach medycznych. Można z sukcesem wykorzystywać ją we innych sektorach usług, handlu i przemysłu. Technologia hydroksylowa jest opatentowana, przetestowana laboratoryjnie i sprawdzona w rzeczywistych zastosowaniach.

Czy urządzenie emituje szkodliwe substancje, promieniowanie lub chemikalia?

Nie. Niski poziom emisji ozonu jest znacznie poniżej wszystkich norm bezpieczeństwa. Jednostka Wellisair nie emituje żadnych chemikaliów ani promieniowania UV.